
Maradandó nyomot inkább a Capa-ban látott fotók, bő leírások és a kontaktok hagytak. A fényképészek, a nagy lapok fotósai a kontaktokból válogattak először, azokból tudták többé-kevésbé eldönteni, melyik fotó sikerült a legjobban, melyeket láthatja majd ország-világ.
Kicsit beleshettem a színfalak mögé, hiszen a leírások mellet láthattam az összes képet a kitett kontaktokon, amit az adott fotós a témában készített.
Az élménytől bódultan zuhantam ki az utcára. A külvilágot nem nagyon érzékeltem, olyan voltam, mint aki néz, de nem lát.
Vidám gyermeki kacaj lódított vissza a valóságba. Pont előttem egy anya játszott kislányával. Éppen nálam volt a fényképezőgép, nosza, előkaptam, annyira megfogott a kettőjük közötti kapcsolat.

Nem nagyon emlékszem, hogyan jutottam haza, csak mentem, csattogott a tükör. A város az enyém lett, és én a városé.
Sokat gondolkodtam a feldolgozás előtt, hogy fekete-fehérben vagy színesben látnám szívesebben a gyűjtött anyagot. Lelkes híve vagyok a fekete-fehér fotóknak, fotózásnak. Most mégis az utóbbi mellett döntöttem. Úgy éreztem, ezeknél a képeknél a hangulat szerves részét képezik a színek. Kellenek.
De ezt majd Te eldöntöd, kedves Olvasó. Ha pedig véleményed is van, nehogy véka alá rejtsd! :)
Egy kis muzsika hozzá:
















Remek életképek, nekem tetszik, hogy meghagytad a színeket. Nem tolakodók, mégis adnak a kép hangulatához!
VálaszTörlésAkkor jól választottam, köszönöm! :)
TörlésÉrzem ahogy lüktet! Nagyon jó a hangulata.
VálaszTörlésÖrülök, hogy tetszik, köszönöm! :)
Törlés